FTSV logo dcim

راهکارهای الکتریکال

مدیریت مانیتورینگ مداوم ظرفیت برق و در دسترس بودن منابع تغذیه در مراکز داده بسیار حیاتی هستند. با توجه به آنکه منابع تغذیه سرورها به راحتی می تواند با یک بار اضافی یا در نتیجه تاثیرات شرایط بد آب و هوایی در خارج از مرکز داده دچار اختلال شده و از دسترس خارج گردند، از این رو مانیتورینگ و کنترل کیفیت سطح توان و ولتاژ برق مصرفی در مرکز داده و نحوه تامین مناسب انرژی مورد نیاز از مسیرهای مجزا مطابق با سطح Tire انتخاب شده در مرکز داده از اهمیت به سزایی برخوردار است.

کارایی و نقش مانیتورینگ زیرسیستم¬های الکتریکال بسته به نوع پیاده سازی و اینکه آیا هر یک از تجهیزات لایه برق به صورت مستقل از هم مانیتور شده یا اجزای سیستم الکتریکال به صورت یکپارچه پایش و مانیتور می شوند متفاوت است.

امکان بهره مندی آنلاین از منابع برق بی وقفه مبتنی بر UPS و در دسترس بودن شرایط ایده آل برای باتری های پشتیبان نیازمند مانیتورینگ مداوم دارد.

همچنین نگهداری از تجهیزات ژنراتورهای دیزل به عنوان منابع تامین کننده برق اضطراری که بتوانند در لحظه بروز حادثه های منجر به قطعی برق در زمان مناسب سرویس مورد نیاز مرکز داده را در اختیار منابع پردازشی قرار دهند، نیازمند کنترل و صحت عملکرد در طول زمان های مشخص را دارد.

مسلماً در اختیار داشتن زیر سیستم الکتریکال سامانه در جهت ایجاد یکپارچگی مانیتورینگ لحظه به لحظه تجهیزات مختلفی همچون پست های برق ورودی، تابلوهای ATS و Change Over، دیزل ژنراتور، میترها و آنالایزرهای مختلف، تابلوهای توزیع برق، UPS و باتری ها، PDUهای توزیع، مصرف کننده های نهایی و ...، می تواند در لحظه بروز اشکالات و در برخی موارد قبل از وقوع قطعی های ناشی از کارکرد نادرست تجهیزات، دسترس پذیری بالاتر و اطمینان از عملکرد مناسب را برای تیم های عملیاتی فراهم می نماید.

مدیریت، کنترل و اطلاع از صحت و وضعیت آماده به کار بودن تجهیزات در حال ارائه سرویس در مرکز داده و همچنین تجهیزات در پشتیبان به منظور پیش گیری از خرابی ها و قطعی های پیش بینی نشده از اهمیت به سزایی بر خوردار هستند. راهکارهای قابل ارائه در بخش الکتریکال شرکت فن تدبیر با اندازه گیری توان های مصرفی انرژی الکتریکی در بخشهای مختلف مرکز داده، امکان مدیریت مناسب مصرف انرژی و همچنین انجام عملیات تعمیرات پیشگیرانه تجهزات را فراهم نماید. همچنین در این راهکار مانیتورینگ دقیق کیفیت توان ورودی به تجیهزات نیز می تواند در جلوگیری از بروز خرابی های احتمالی ناشی از این امر اطلاع رسانی و پیام های هشدار را در اختیار راهبران دیتاسنتر قرار دهد.


نمایش سطح سوخت دیزل

پمپاژ سوخت از منبع سوخت پشتیبان

امکان محاسبه میزان PUE

کنترل جریان و توان خروجی ژنراتور

نمایش گرافیکی وضعیت تجهیزات و المانهای قدرت

امکان تشخیص موقعیت خرابی یا قطعی در شبکه توزیع قدرت

نمایش آنلاین بار مصرفی انرژی

سوئیچینگ منابع تغذیه

تنها بخشی از امکانات و ویژگی های قابل بهره برداری در راهکار الکتریکال مراکز داده فن تدبیر محسوب می شوند.

راهکارهای مکانیکال

با توجه به تغییر مداوم میزان مصارف منابع و سطح سرویس های بکارگرفته شده در منابع پردازشی، ذخیره سازی و ارتباطات شبکه ای یک مرکز داده، مبتنی بر نیازهای سرویس گیرندگان، بهینه سازی مداوم میزان گردش هوا و تامین سرمایش مورد نیاز با در نظر گرفتن جلوگیری از هدر رفت میزان انرژی، توجه به تامین دسترس پذیری و قابلیت اطمینان عملکرد زیرساخت های سرمایشی اهمیت بالایی دارد.

این بهینه سازی مبتنی بر یک سیستم عملکردی بسته است که بر اساس داده های دریافتی از سنسورها واکنش مناسب نشان داده، به طور اتوماتیک نسبت به تشخیص نقاط hot spot اقدام کرده و با حذف گرمای تجمیع شده در این نقاط، به کاهش ریسک های بالقوه در تعمیرات و نگهداری زیرساخت ها کمک می کند.

پاسخ در لحظه به رویدادهای ناشی از تغییرات دما و رطوبت در یک مرکز داده و حل معمای پیچیده نحوه تخصیص منابع سرمایشی به میزان مورد نیاز از طریق سناریوهای مختلف سامانه در سطح مرکز داده رفع می شود.

با توجه به آنکه بکارگیری این سامانه مدیریت مصرف انرژی مورد نیاز برای بهره مندی از سرمایش زیرساخت های سیستمی را از طریق بکارگیری سنسورهای گرمایی و رطوبتی مختلف در کنار تجزیه و تحلیل هوشمند داده ها در نرم افزار و اعمال تغییرات مداوم در سطح بکارگیری تجهیزات سرمایشی بر عهده دارد، علاوه بر کاهش هزینه های نگهداری، با ایجاد شرایط مناسب در تعیین رتبه پایین PUE در مرکز داده و جلوگیری از انتشار آلاینده های مخرب محیط زیستی ناشی از مصرف زیاد انرژی، جایگاه یک مرکز داده سبز را فراهم می آورد. در واقع صرفه جویی مصرف انرژی، بهینه سازی و هدایت پویا، آنالیز هوشمند، ایجاد شرایط دسترس پذیری و Uptime بالا و اصلاح ظرفیت سرمایشی را می توان از شاخص های ارزشمند در نتیجه بکارگیری این ماژول از سامانه مد نظر قرار داد


مدیریت عملکرد شیرآلات کنترلی

مدیریت عملکرد پمپ ها

مدیریت عملکرد چیلرها

مدیریت کالکتورها

مدیریت و بهینه سازی پویای زیرساخت سرمایشی

واکنش به داده های آنلاین جهت کاهش احتمال قطعی تجهیزات

شناسایی و حذف اتوماتیک نقاط تجمیع گرمایی

مدیریت عملکرد تجهیزات سرمایشی پکیج ها و In Rowها

تنها بخشی از امکانات و ویژگی های قابل بهره برداری در راهکار مکانیکال مراکز داده فن تدبیر محسوب می شوند.

جهت بهره مندی از مشاوره تخصصی با ما تماس بگیرید

فن تدبیر سبز ویرا پیشتاز در صنعت طراحی، مشاوره، نظارت و پیاده سازی سامانه کنترل و مانیتورینگ DCIM مرکز داده در ایران

image5

image5

2015-2023

تماس با ما

ابتدا پاسداران،خ گل نبی،پ40،ط 1، 102شرقی