راهکارهای الکتریکال

مدیریت مانیتورینگ مداوم ظرفیت برق و در دسترس بودن منابع تغذیه در مراکز داده بسیار حیاتی هستند. با توجه به آنکه منابع تغذیه سرورها به راحتی می تواند با یک بار اضافی یا در نتیجه تاثیرات شرایط بد آب و هوایی در خارج از مرکز داده دچار اختلال شده و از دسترس خارج گردند، از این رو مانیتورینگ و کنترل کیفیت سطح توان و ولتاژ برق مصرفی در مرکز داده و نحوه تامین مناسب انرژی مورد نیاز از مسیرهای مجزا مطابق با سطح Tire انتخاب شده در مرکز داده از اهمیت به سزایی برخوردار است.

امکان بهره مندی آنلاین از منابع برق بی وقفه مبتنی بر UPS و در دسترس بودن شرایط ایده آل برای باتری های پشتیبان نیازمند مانیتورینگ مداوم دارد.

همچنین نگهداری از تجهیزات ژنراتورهای دیزل به عنوان منابع تامین کننده برق اضطراری که بتوانند در لحظه بروز حادثه های منجر به قطعی برق در زمان مناسب سرویس مورد نیاز مرکز داده را در اختیار منابع پردازشی قرار دهند، نیازمند کنترل و صحت عملکرد در طول زمان های مشخص را دارد.

چرا فن تدبیر؟

  • شرکتی دانش بنیان
  • پیشرو در صنعت DCIM در ایران
  • نوآوری و سفارشی سازی DCIM
  • تجارب پیاده سازی در مراکز داده
  • System Integrator شرکت Carel

مدیریت، کنترل و اطلاع از صحت و وضعیت آماده به کار بودن تجهیزات در حال ارائه سرویس در مرکز داده و همچنین تجهیزات در پشتیبان به منظور پیش گیری از خرابی ها و قطعی های پیش بینی نشده از اهمیت به سزایی بر خوردار هستند. راهکارهای قابل ارائه در بخش الکتریکال شرکت فن تدبیر با اندازه گیری توان های مصرفی انرژی الکتریکی در بخشهای مختلف مرکز داده، امکان مدیریت مناسب مصرف انرژی و همچنین انجام عملیات تعمیرات پیشگیرانه تجهزات را فراهم نماید. همچنین در این راهکار مانیتورینگ دقیق کیفیت توان ورودی به تجیهزات نیز می تواند در جلوگیری از بروز خرابی های احتمالی ناشی از این امر اطلاع رسانی و پیام های هشدار را در اختیار راهبران دیتاسنتر قرار دهد.


نمایش سطح سوخت دیزل

پمپاژ سوخت از منبع سوخت پشتیبان

امکان محاسبه میزان PUE

کنترل جریان و توان خروجی ژنراتور

نمایش گرافیکی وضعیت تجهیزات و المانهای قدرت

امکان تشخیص موقعیت خرابی یا قطعی در شبکه توزیع قدرت

نمایش آنلاین بار مصرفی انرژی

سوئیچینگ منابع تغذیه

تنها بخشی از امکانات و ویژگی های قابل بهره برداری در راهکار الکتریکال مراکز داده فن تدبیر محسوب می شوند.

جهت بهره مندی از مشاوره تخصصی با ما تماس بگیرید

شرکت فن تدبیر سبز ویرا پیشتاز در صنعت طراحی، مشاوره، نظارت و پیاده سازی مراکز داده سبز در ایران

تماس با ما


تهران، خ. شریعتی، پایین تر از تقاطع میرداماد ، ک. بهشت آسا پ. 5، واحد 11