مبدل دیجیتال (1-wire) به مدباس RTU

شبکه حسگر به عنوان بخشی از راهکار پایش متغیرهای محیطی دما و رطوبت در فضای مورد نظر محسوب می شود. از این جهت نوع شبکه و پروتکل ارتباطی آنها نقش مهمی در پیچیدگی شبکه پیاده سازی شده ایفا می کند. در این میان پیاده سازی شبکه ارتباطی سنسورها مبتنی بر پروتکل 1wire یکی از روش های استاندارد با هزینه پایین  محسوب می شود. 

مبدل CON-1WM.BUS-S991 یک ماژول ارتباطی صنعتی است که از طریق میکروکنترلر ، داده های گردآوری شده از مجموعه  سنسورهای 1wire را جهت امکان پذیری انتقال به دیگر تجهیزات PLC یا سیستم های صنعتی به پروتکل مدباس (Modbus RTU) تبدیل می کند. 

هدف از طراحی و پیاده سازی این مبدل امکان اتصال مجموعه ای از سنسورها در یک باس ولتاژ پایین است. برای راحتی اتصالات 4 پورت ورودی شبکه بر روی این مبدل در نظر گرفته شده است. از این جهت مجموعه ای از سنسورها بر روی این 4 باس به صورت مستقل می توانند نسبت به گردآوری داده ها اقدام نمایند. از این باس ها می توان برای اتصال حداکثر 45 سنسور دما و 12 سنسور دما و رطوبت استفاده نمود.

این کانورتر می تواند برای تبدیل پروتکل سنسورهای 1wire سری TH1W-S991 و T1W-S991 تولیدی شرکت فن تدبیر مورد استفاده قرار گیرد. برای دیگر سنسورهای 1wire موجود در بازار نیز با رعایت دستورالعمل کابل کشی قابل استفاده خواهد بود. 

استفاده از این ماژول در محیطهای مراکز داده و اتاق سرور که نیازمند پوشش تعداد زیادی سنسور محیطی در کنار هم هستند، کارایی بالایی داشته و می تواند از طریق خروجی مدباس RTU و اتصال به کنترلر و سیستم های BMS، نهایتاً دسترسی به صورت SNMP در سامانه های کنترل و مانیتورینگ DCIM را فراهم نماید.

این سنسور قابلیت نصب به صورت دیواری یا داخل پانل یا رک یا محیطهای مختلف با کاربری متفاوت را دارد. در دیگر محیطهای صنعتی نیز این convertor می تواند پارامترهای محیطی دما و رطوبت را مبتنی بر خروجی مدباس (Modbus) در اختیار شبکه BMS و کنترلرهای PLC قرار دهد.

- ولتاژ برق ورودی: 24 ولت DC

- سیگنال خروجی: Modbus RTU

- تعداد پورت ورودی:4 پورت شبکه،1 پورت مدباس RTU

- تعداد پورت خروجی: 1 پورت مدباس RTU

نوع پورت پیکربندی: پورت مدباس

- تعداد سنسور دما: حداکثر 45 سنسور

- تعداد سنسور رطوبت: حداکثر 12 سنسور

- ابعاد: 13/5*8/5*3 سانت (طول،عرض،ارتفاع)

- نحوه نصب: دیواری، داخل پانل، داخل رک، سقف

- کاربرد: DCIM و BMS مراکز داده، اتاق های سرور (Server Room)، گلخانه، مرغداری ، سیستم های سرمایش و صنایع 

- پارت نامبر: CON1W-M.BUS-S991

- تجهیزات مرتبط : سنسور دمای محیطی مدل T1W-S99 / سنسور دما و رطوبت مدل TH1W-S991  

چرا فن تدبیر؟

  • شرکتی دانش بنیان
  • پیشرو در صنعت DCIM در ایران
  • نوآوری و سفارشی سازی DCIM
  • تجارب پیاده سازی در مراکز داده
  • System Integrator شرکت Carel

 


برای اطلاع از شرایط فروش و قیمت این محصول تولید داخل با ما به آدرس و مشخصات زیر تماس بگیرید

شرکت فن تدبیر سبز ویرا  ارائه دهنده خدمات جامع فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران

پیشتاز در صنعت طراحی، مشاوره، نظارت و پیاده سازی مراکز داده سبز

تماس با ما


تهران، خ. شریعتی، پایین تر از تقاطع میرداماد ، ک. بهشت آسا پ. 5، واحد 11