راهکارهای مکانیکال

با توجه به تغییر مداوم میزان مصارف منابع و سطح سرویس های بکارگرفته شده در منابع پردازشی، ذخیره سازی و ارتباطات شبکه ای یک مرکز داده، مبتنی بر نیازهای سرویس گیرندگان، بهینه سازی مداوم میزان گردش هوا و تامین سرمایش مورد نیاز با در نظر گرفتن جلوگیری از هدر رفت میزان انرژی، توجه به تامین دسترس پذیری و قابلیت اطمینان عملکرد زیرساخت های سرمایشی اهمیت بالایی دارد.

این بهینه سازی مبتنی بر یک سیستم عملکردی بسته است که بر اساس داده های دریافتی از سنسورها واکنش مناسب نشان داده، به طور اتوماتیک نسبت به تشخیص نقاط hot spot اقدام کرده و با حذف گرمای تجمیع شده در این نقاط، به کاهش ریسک های بالقوه در تعمیرات و نگهداری زیرساخت ها کمک می کند.

پاسخ در لحظه به رویدادهای ناشی از تغییرات دما و رطوبت در یک مرکز داده و حل معمای پیچیده نحوه تخصیص منابع سرمایشی به میزان مورد نیاز از طریق سناریوهای مختلف سامانه در سطح مرکز داده رفع می شود.

چرا فن تدبیر؟

  • شرکتی دانش بنیان
  • پیشرو در صنعت DCIM در ایران
  • نوآوری و سفارشی سازی DCIM
  • تجارب پیاده سازی در مراکز داده
  • System Integrator شرکت Carel

با توجه به آنکه بکارگیری این سامانه مدیریت مصرف انرژی مورد نیاز برای بهره مندی از سرمایش زیرساخت های سیستمی را از طریق بکارگیری سنسورهای گرمایی و رطوبتی مختلف در کنار تجزیه و تحلیل هوشمند داده ها در نرم افزار و اعمال تغییرات مداوم در سطح بکارگیری تجهیزات سرمایشی بر عهده دارد، علاوه بر کاهش هزینه های نگهداری، با ایجاد شرایط مناسب در تعیین رتبه پایین PUE در مرکز داده و جلوگیری از انتشار آلاینده های مخرب محیط زیستی ناشی از مصرف زیاد انرژی، جایگاه یک مرکز داده سبز را فراهم می آورد. در واقع صرفه جویی مصرف انرژی، بهینه سازی و هدایت پویا، آنالیز هوشمند، ایجاد شرایط دسترس پذیری و Uptime بالا و اصلاح ظرفیت سرمایشی را می توان از شاخص های ارزشمند در نتیجه بکارگیری این ماژول از سامانه مد نظر قرار داد


مدیریت عملکرد شیرآلات کنترلی

مدیریت عملکرد پمپ ها

مدیریت عملکرد چیلرها

مدیریت کالکتورها

مدیریت و بهینه سازی پویای زیرساخت سرمایشی

واکنش به داده های آنلاین جهت کاهش احتمال قطعی تجهیزات

شناسایی و حذف اتوماتیک نقاط تجمیع گرمایی

مدیریت عملکرد تجهیزات سرمایشی پکیج ها و In Rowها

تنها بخشی از امکانات و ویژگی های قابل بهره برداری در راهکار مکانیکال مراکز داده فن تدبیر محسوب می شوند.

جهت بهره مندی از مشاوره تخصصی با ما تماس بگیرید

شرکت فن تدبیر سبز ویرا پیشتاز در صنعت طراحی، مشاوره، نظارت و پیاده سازی مراکز داده سبز در ایران

تماس با ما


تهران، خ. شریعتی، پایین تر از تقاطع میرداماد ، ک. بهشت آسا پ. 5، واحد 11